107,6 FM

 • morfeo
  16.09.2019 12:47
  Czy tylko mnie nie podoba się, kiedy duchowni (a już szczególnie biskupi) głoszą homilię w ciemnych okularach?
  Ja wiem, że słońce świeci i razi, ale ukrywanie oczu budzi we mnie mieszane uczucia - zwłaszcza, kiedy zestawię to z doświadczeniem konwersacji z moim przyjacielem, księdzem również, który przy każdej trudniejszej rozmowie celowo ściąga okulary (korekcyjne, nie przyciemniane), żeby "zniwelować barierę". Nie czyni tego "na pokaz", tylko ze szczerej empatii.
  Może to skrajny przykład i nie twierdzę, że należy go maniakalnie kopiować, ale ta postawa jest dla mnie znacznie bardziej przekonująca i autentyczna niż ksiądz przy ołtarzu w ciemnych okularach. Nie ujmując nic biskupowi Polakowi - sprawia strasznie "cwaniackie" wrażenie.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama