107,6 FM

Chciałbyś być krewnym Jezusa?

Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je. Łk 8,21

Łk 8, 19-21

Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu.

Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».

Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je. Łk 8,21

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Chciałbyś być krewnym Jezusa? Mieć Go w swojej rodzinie? Czasem przychodzi nam myśl, żeby chlubić się tym, jakich to mamy ważnych, znanych czy wpływowych znajomych. Tym bardziej chcemy się pochwalić, gdy członkowie naszej rodziny są wybitni, znani, może sprawują jakąś ważną funkcję publiczną. Tymczasem to Jezus chce Cię zaprosić do swojej rodziny! Być Jego krewnym, stawać się matką, bratem to tak jak On być posłusznym Synem. Drogą do tego posłuszeństwa jest słuchanie słowa Bożego, ponieważ to ono przekonuje nas o miłości Boga Ojca. Tylko gdy czujemy się przez Boga bezwarunkowo kochani, stajemy się posłusznymi synami, bez doświadczenia miłości jesteśmy niewolnikami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.