107,6 FM

Plan dla Polski i Śląska

Premier Mateusz Morawiecki opowiada o tym, jak chce wykorzystać potencjał Górnego Śląska dla dobra regionu i kraju.

Andrzej Grajewski: Jakie są Pana wrażenia z kampanii na Górnym Śląsku?

Mateusz Morawiecki: To znakomita okazja, aby poznać znacznie więcej ludzi z tego regionu, wsłuchać się w ich problemy i oczekiwania. Nie ma dla mnie nic lepszego niż bezpośredni kontakt z ludźmi, a z drugiej strony – nie zjadłem wszystkich rozumów świata. Ludzie Śląska o Śląsku wiedzą więcej ode mnie. Na pewno jest tak, że gospodarcze serce Polski bije na Śląsku i w Zagłębiu. Jeśli poważnie myślimy o trwałym i solidnym rozwoju Polski, to musimy w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w śląskim przemyśle i umysłach śląskich inżynierów, projektantów, techników, innowatorów. Śląskich pracowników. Rewolucje techniczne, przemysłowe, które są przed nami, wymagają ludzi mających umiejętności wdrażania, przeprowadzania badań, prototypowania zaawansowanych technologii, a takich ludzi na Górnym Śląsku i w Zagłębiu jest bardzo wielu. Ten region musi być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Nie może być traktowany jak kula u nogi, a tak czasami się zdarzało. Dlatego przyjęliśmy i realizujemy „Program dla Śląska”.

Stąd Pana wsparcie dla budowy Centrum Nauki w Katowicach?

Nauka musi być w centrum nowoczesnego podejścia do modernizacji gospodarki. Nasycenie nauką, polską myślą techniczną, będzie służyło przedsiębiorstwom, a także gospodarstwom domowym. Świadomość tego powinna być kształtowana na poziomie edukacji dzieci i młodych ludzi, aby zrozumieli, że w przyszłości konkurencja będzie oparta głównie na myśli ludzkiej. Lepiej mądrze inspirować dzieci nauką, niż oddać je edukacji smartfonów.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  26.09.2019 07:21
  Kiedy wywiad z panią Małgorzatą Kidawą-Błońska?
  doceń 17
 • seitz
  26.09.2019 08:05
  Interesują nas konkrety, a nie gadka szmatka, na przykład wczorajsze otwarcie nowej kopalni węgla koksującego w Jastrzębiu. Ten węgiel jest uznany za surowiec strategiczny przez Komisję Europejską. Po raz pierwszy od 25 lat rząd otwarł nową kopalnię.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama