107,6 FM

Co w numerze? #43

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" m.in. o życiu w powojennej Syrii, nocnym pielgrzymowaniu oraz wielkich i mniejszych rocznicach.

Ojciec Andrzej Gryz, polski jezuita pracujący w Homs, opowiada o dzisiejszym życiu w Syrii. W mieście, którego nie poznał po działaniach wojennych. - Nie było tam dosłownie nic. Na ulicach nie było ludzi, zupełnie się pogubiłem - wspomina powrót do miejsca, które dobrze znał.

Piszemy też o nocnej pieszej pielgrzymce młodzieży do Rud. - Wzięło w niej udział dużo więcej młodzieży niż wcześniej. Szło nam się nadspodziewanie dobrze, bo po raz pierwszy od wielu lat nie padało - mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Zamieszczamy też relacje z obchodów 300. rocznicy poświęcenia kościoła Wniebowzięcia NMP w Gliwicach-Łabędach i spotkania w katedrze par małżeńskich, które świętowały 50. rocznicę ślubu.

Piszemy też o dwóch dużych wydarzeniach, które czekają nas w październiku - metropolitalnym kongresie misyjnym i konferencji „Razem w służbie Kościołowi” dla księży i świeckich liderów. - Bo tam, gdzie jedni i drudzy współpracują, tam Kościół rośnie. A gdzie się rozchodzą, tam ma kłopoty - podkreśla ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, która jest organizatorem wydarzenia.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama