107,6 FM

Wybory 2019 na Śląsku i w Zagłębiu. Facebook słabo wykorzystany przez kandydatów

Mateusz Morawiecki i Borys Budka wzorowo prowadzą swoją kampanię wyborczą na facebooku - wynika z raportu Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Obaj walczą o głosy w okręgu katowickim. Pozostali kandydaci z regionu słabo wykorzystują internet.

Raport pokazuje, że Mateusz Morawiecki i Borys Budka są najbardziej skuteczni na facebooku. - Z tej dwójki, walczącej o głosy wyborców w okręgu katowickim, mogliby brać przykład pozostali parlamentarzyści -  twierdzi dr Krystian Dudek, autor badań:

Kluczowa - w publikacji postów na facebooku przez polityków - jest umiejętność mobilizacji elektoratu - dodaje dr Dudek.

Mieszkańców Katowic pytaliśmy skąd czerpią wiedzę o polityce i czym się kierują stawiając krzyżyk przy odpowiednim kandydacie?

Najsłabiej media społecznościowe do kontaktu z wyborcą wykorzystują senatorowie.

Jak mówi Radiu eM Żaneta Rachwaniec-Szczecińska z Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, ludzie chętnie idą do urny i głosują na kandydata kiedy mogą się z nim utożsamiać pod kątem charakteru, czy wyznawanych wartości:

Z badań wynika, że jest kilka grup, które rzadziej głosują. Należą do nich kobiety, osoby starsze, gorzej wykształcone, biedniejsze i mniej zaangażowane w praktyki religijne.

Jak mówi dr Krystian Dudek, który badana kampanię, często walka o głosy toczy się w obrębie jednej partii. Dzieje się tak, bo kandydaci wiedzą ile prawdopodobnie mandatów może otrzymać dana lista:

A wszechobecne billboardy i plakaty irytują część mieszkańców:

Wybory parlamentarne zaplanowano na 13 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama