107,6 FM

Młodzi na ołtarze: Dwoje męczenników i święta narzeczona

Wśród ogłoszonych dziś dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych aż trzy dotyczą ludzi młodych.

Brazylijka Benigna Cardoso da Silva zginęła w wieku zaledwie 13 lat w obronie czystości. Żyła na początku XX w., była sierotą. Często uczestniczyła we Mszy św.. Zginęła z rąk rówieśnika w 1941 r. Papież uznał jej śmierć za męczeństwo.

Włoszka Alessandra Sabattini studiowała medycynę. Wraz ze swym narzeczonym była członkiem Wspólnoty Papieża Jana XXIII, która opiekuje się niepełnosprawnymi i narkomanami. Po ślubie mieli wspólnie wyjechać na misje do Afryki. Zginęła tragicznie, potrącona przez samochód w 1984 r. Miała niespełna 23 lata. Franciszek uznał cud za jej wstawiennictwem.

Kolejnym młodym kandydatem na ołtarze jest 19-letni Hiszpan Juan Roig y Diggle. Zmarł w 1936 r. jako ofiara wojny domowej. Ojciec Święty uznał go za męczennika.

Pozostali kandydaci na ołtarze, których dotyczą ogłoszone dziś dekrety to zmarły w 1972 r. włoski arcybiskup Cesare Bertazzoni, wychowanek św. Jana Bosko i przyjaciel ks. Orione, dwaj założyciele zgromadzeń zakonnych ks. Francesco Mottola i ks. Louis Querbes oraz hiszpańska klaryska s. Maria Franciszka od Dzieciątka Jezus (Maria Natividad Sánchez Villoria).

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama