107,6 FM

Katowice. Zakończył się Kongres Programu dla Śląska

Przez dwa dni w Katowicach odbywał się "Kongres Programu dla Śląska". W warsztatach, debatach i prezentacjach wzięli udział przedstawiciele rządu, władz lokalnych, ale także przedsiębiorcy, naukowcy i eksperci.

Dyskutowano przede wszystkim o przyszłości regionu szczególnie w kontekście realizowanego od dwóch lat rządowego Programu Dla Śląska. Jak wydarzenie podsumowuje wojewoda śląski - Jarosław Wieczorek?

Dodajmy, że podczas kongresu podpisano także umowę na rewitalizację linii kolejowej Bronów-Wisła Głębce. Koszt inwestycji to 440 mln złotych Do połowy 2022 roku ma zostać tam przywrócony ruch pasażerski.

Dyskutowano też m.in. o rozwiązaniach w zakresie elektromobilności. - Śląsk ma ogromny potencjał by być przestrzenią bezemisyjnego transportu - przekonuje Włodzimierz Hrymniak z Departamentu Rozwoju i Innowacji.

Wśród innych tematów, które dominowały podczas spotkania były m.in. walka ze smogiem, wykorzystanie dronów i rozwój szkolnictwa zawodowego na Śląsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama