107,6 FM

Katowice zapowiadają bardziej intensywną walkę ze smogiem. Będzie baza największych trucicieli

Stworzenie bazy największych trucicieli i zachęcanie ich do wymiany kotłów, inwentaryzacja źródeł ciepła w całym mieście i większe dotacje na ekologiczne rozwiązania - to tylko niektóre działania zapowiedziane przez władze Katowic u progu sezonu grzewczego.

Katowice są zdeterminowane, by walczyć ze smogiem. U progu sezonu grzewczego władze miasta zapowiadają nowe działania na rzecz czystego powietrza. Przed budynkiem Centrum Energii w Katowicach odbył się briefing prasowy w tej sprawie. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano m.in. trzy nowe kierunki działań walki z niską emisją.

Statystyki potwierdzają, że takie działania są skuteczne. W 2016 roku co szósta wizyta strażników u mieszkańców potwierdziła spalanie śmieci, w 2018 była to już jedynie co 30 kontrola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama