107,6 FM

Kaczyński: Zniszczenie chrześcijaństwa to zniszczenie wolności

Zniszczenie chrześcijaństwa oznacza, że wszystko co służy ludziom zostanie cofnięte, prawa człowieka staną się fikcją, ale oznacza to również zniszczenie wolności; musimy polską wolność obronić - mówił w niedzielę w Krośnie na konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

Według Kaczyńskiego, opozycja w Polsce realizuje rewolucję kulturową, która ma zniszczyć wszystkie podstawy polskiej kultury, polskiej i europejskiej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa.

"Nigdy w dziejach świata nie powstała cywilizacja, która ludzi traktowała tak dobrze, która doprowadziła do równouprawnienia narodów, kobiet i mężczyzn, praw dzieci, doprowadziła do daleko idących rozwiązań socjalnych, które służą słabszym. (...) To wszystko powstało w oparciu o chrześcijaństwo" - powiedział szef PiS

Odrzucenie chrześcijaństwa - kontynuował - "oznacza przyjęcie takiego wariantu cywilizacyjnego, który z całą pewnością dla ludzi przeciętnych będzie czymś nieporównywanie gorszym, dolegliwszym niż ta cywilizacja". "Wszystko co służy ludziom zostanie cofnięte, prawa człowieka staną się fikcją, bo poza ta cywilizacja takich praw po prostu nie ma" - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, ten atak na chrześcijaństwo odbywa się w szczególny sposób, bo odwołuje się do "praw niektórych mniejszości". Dlatego - kontynuował - "ludzie, którzy mają odmienne preferencje w sferze intymnej są tutaj na pierwszym miejscu" bo jest to "szczególnie ostry atak na chrześcijaństwo, ale też dlatego, że to jest ostry atak na rodzinę". "A rodzina jest fundamentem tej cywilizacji i fundamentem polskiej cywilizacji" - stwierdził Kaczyński

Mówił o drodze od wprowadzenia związków partnerskich, poprzez małżeństwa homoseksualne, do adopcji dzieci przez te małżeństwa. "To jest droga, którą oni z całą pewnością podejmą. Podejmą, żeby naszą kulturę zniszczyć" - powiedział szef PiS dodając, że rodzina zapewnia nie tylko ciągłość biologiczna, ale też kulturową Polaków. "Bez rodziny ten mechanizm upada. A rodzina ma być zniszczona. Taki jest cel" - dodał Kaczyński. Ocenił, że w Polsce ten cel nie jest wprost formułowany, ale w innych państwach Europy Zachodniej już tak.

Mówił, że zniszczenie chrześcijaństwa, wiąże się ze zniszczeniem jeszcze jednej, niezwykle istotnej wartości dla kultury polskiej. "To jest zniszczenie wolności - wolności słowa, sumienia, przekonań, nauki. To na zachód od naszych granic już trwa. W Polsce jest jeszcze słabe, ale pierwsze próby zostały poczynione. Musimy polską wolność obronić" - podkreślił Kaczyński wzywając do głosowania w wyborach na PiS.

« 1 »
 • Dremor_
  07.10.2019 09:49
  Troszkę pojęcia się pomieszały Kaczyńskiemu. Wolność sumienia, przekonań, nauki, czy słowa to nie jest dziedzictwo chrześcijaństwa, tylko ideały Oświecenia, na które Kościół w przeszłości patrzył krzywym okiem. Idea wolności sumienia była zaliczana do "herezji modernistycznych", które zostały zniesione dopiero w XX wieku przed Soborem Watykańskim II. Ten sam Sobór zaadaptował ideały Oświecenia jako własne, ale nadużyciem jest mówić, że są to ideały chrześcijaństwa.
 • KoperNick
  07.10.2019 15:19
  Ja sobie to wyobrażam tak, że czas oświecenia zainspirował Europejczyków, w tym ludzi kościoła. Jednak samo oświecenie powstało w państwach chrześcijańskich, po XVII wiekach chrześcijaństwa. Czy wyobrażasz sobie oświecenie w kulturze Indian, marksizmu lub islamu? Jezus dał wolność sumienia jawnogrzesznicy, powiedział tylko by więcej nie grzeszyła. Jezus nie aprobował głoszenia prawdy za pomocą miecza i upomniał Piotra, który odciął ucho kapłanowi, a następnie go uzdrowił. Czy aby na pewno ci ludzie w oświeceniu byli przeciwwagą dla chrześcijaństwa? a może tylko dla pewnego wyobrażenia chrześcijaństwa?
 • KoperNick
  07.10.2019 15:40
  ok dzięki za odpowiedź. Nie znam się na oświeceniu. Idei szacunku dla poszukujących prawdy, a także jej głoszenia doszukuję się jednak w czasach długo przed oświeceniem.
  doceń 0
 • teofanes
  07.10.2019 21:04
  Prezes Kaczyński powiedział prawdę i to taką, o której wielu biskupów w Polsce nawet boi się pomyśleć. Odważny człowiek. Dziś w niektórych krajach europejskich, tych najbardziej przejętych duchem oświecenia, za takie słowa można trafić do więzienia.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama