107,6 FM

Neumann: Rezygnuję

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę PAP, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem.

"W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" – napisał Neumann w oświadczeniu przekazanym w niedzielę PAP.

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

« 1 »
 • dirk
  06.10.2019 17:58
  Wysokie, eee, co tam, najwyższe standardy POstKOmuny znamy nie od dziś, ale wdzięczni jesteśmy za ich przypomnienie, zaakcentowanie i dobitne uwypuklenie tuż przed głosowaniem. To by było na tyle, dalsze komentowanie nie ma sensu.
  doceń 21
 • ksiegowy
  06.10.2019 23:58
  Czy dwa dni to wysoki standard?

  Zależy jak patrzeć - Pan Banaś nadal nie zrezygnował, a minęło już znacznie więcej dni, a pan Morawiecki to nawet został premierem mimo opublikowania nagrań podobnych w tonie.

  Generalnie polityka w Polsce strasznie obniżyła poziom...
  Czy kiedyś wróci jeszcze normalność, szacunek i zwyczajna uczciwość?
  doceń 8
 • Anonim (konto usunięte)
  07.10.2019 08:17
  Uczciwość, prawdomówność i umiejętność ponoszenia odpowiedzialności i za czyny i za słowa. Tak mało, a po 30 latach od komuny i tego "mało" w polskiej polityce brak.
  Chlubne wyjątki, jak pan Neuman potwierdzają jedynie, że do standardów cywilizacji zachodniej nam jeszcze wiele brakuje.

  Wiele przykładów można by napisać, ale co to zmienia, skoro wyborcy nadal będą wybierać tych, których standardy odbiegają daleko od tego, co jest podstawą życia katolika: "prawość moralną, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, potwierdzone dotychczasową działalnością publiczną, świadectwo życia w rodzinie oraz małej ojczyźnie. Liczą się również takie cechy osobowości jak: wyrazista tożsamość, szacunek do każdego człowieka, postawa dialogu i umiejętność współpracy z innymi, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, miłość Ojczyzny oraz traktowanie władzy jako służby."
  Niech przykładem pozostanie używanie jako argumentów w wyborach fragmentów prywatnych rozmów, czy brak rzetelnej relacji wszystkich wyborczych programów przez portale mieniące się katolickimi.
  doceń 0
 • seitz
  07.10.2019 09:10
  Nagrania Neumanna z PO są mocniejsze niż nagrania z 2012. Dokładnie pokazują jak działa PO niczym Gang Olsena, a swoich wyborców uważa za ciemną masę.
  Chyba, że ktoś oglądał wybiórczą relację w TVNie gdzie kłamliwie przedstawiono jako niewybredny atak Neumanna na partię PiS i redaktor zgodził się, że Neumann w gruncie rzeczy ma rację.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama