107,6 FM

6.10.2019 | Co mówią goście z Aleppo? | Dokąd prowadzi droga synodalna w Niemczech?

Jak skłonić młodzież do zadawania fundamentalnych pytań? Dlaczego młodzi ludzie nie pytają o Boga, o życie, o wiarę? Odpowiedzi na te pytania poszukuje bp Giuseppe Pellegrini z diecezji Concordia-Pordenone we Włoszech. O dokumencie duszpasterskim jego autorstwa pisze "L'Osserwatore Romano", a nam opowiada o nim ks. Rafał Skitek w kolejnym odcinku "Kościelnych kontekstów":

Jak papież Jan Paweł I widział sprawy Europy? Pisze o tym dziennik włoskiego episkopatu "Avvenire" w 41. rocznicę śmierci ostatniego jak dotąd papieża Włocha. Podejmujemy ten temat w "Kościelnych kontekstach":

Chętnie pomagamy rodzinom w Syrii. Ale czasem chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o ludziach, do których nasza pomoc trafia. Właśnie o tym opowiadają nasi goście z Aleppo Rama Daaboul i Adel Janji, koordynatorzy projektu “Rodzina Rodzinie” w Syrii, oraz ich przewodnicy po Polsce Marianna Chlebowska i Marcin Dubicki z Caritas Polska:

cz.1

cz.2

cz.3

Czym ma być dla Kościoła w Niemczech tzw. droga synodalna, na którą zdecydował się tamtejszy episkopat? To wyjaśnia Tomasz Kycia, dziennikarz, m.in. korespondent Radia Watykańskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy