107,6 FM

Zabrze. O powstaniach śląskich

Na projekt "100 lat. Powstania Śląskie" składają się: wycieczka, spektakl, koncert, wystawa i warsztaty edukacyjne.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w spotkaniach w październiku i listopadzie. W programie jest wiele propozycji, a udział we wszystkich jest bezpłatny.

W ramach projektu „100 lat. Powstania Śląskie” odbędzie się wycieczka po Zabrzu śladami Powstań Śląskich. Na trasie znajdzie się 18 takich miejsc, a opowie o nich Dariusz Walerjański.

Będzie też okazja do obejrzenia spektaklu „Gdzie Ci będzie lepiej jak w domu”, opowiadającym o losach śląskiej rodziny po I wojnie światowej, w czasie Powstań Śląskich i w czasach współczesnych.

Poza tym przygotowana została wystawa „Śląski trud powstańczy” prezentowana w Galerii MOK. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia na wernisaż, który odbędzie się 16 października, własnych rodzinnych pamiątek z okresu powstań. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne skierowane do dzieci przedszkolnych, uczniów i dorosłych, również osób niepełnosprawnych. 

Natomiast 19 listopada odbędzie się koncert w wykonaniu orkiestry dętej Muzeum Górnictwa Węglowego. Będzie to też okazja do wspólnego pośpiewania pieśni śląskich i patriotycznych.

Szczegółowy program dostępny jest na www.mok.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego udział w wydarzeń wymaga wcześniejszego zapisania się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama