107,6 FM

Będzie religijny Erasmus, Unia chce wspierać religie inkluzywne

Unia Europejska chce wspierać inkluzywne i pokojowe nurty religii, pomagając w nawiązaniu między nimi współpracy. Będzie to odpowiednik Erasmusa – ogłosiła pomysłodawczyni projektu Federica Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji. Na razie nie jest jasne, kto zostanie uznany za inkluzywnego i będzie mógł liczyć na unijne wsparcie.

Projekt ma ruszyć już w pierwszej połowie przyszłego roku. W budżecie przeznaczono na to 1,5 mln euro. Inicjatywa będzie miała zasięg ogólnoświatowy. Unia chce inwestować w międzyrelgiijną współpracę, ponieważ zdano sobie sprawę z kluczowego znaczenia religii w życiu człowieka, z jej wpływu na pozytywne, jak i negatywne zachowania. 84 proc. światowej populacji to ludzie wierzący – przypomina Mogherini. Jej zdaniem Unia chce uznać w ten sposób pozytywną rolę religii w niektórych częściach świata.

« 1 »
 • spe
  08.10.2019 08:24
  Swoje zestawy "pozytywnych zachowań", od których normalmemu człowiekowi niedobrze się robi, serwują nam za darmo bez ustanku. Teraz wpadli na pomysł, żeby do tego jeszcze dopłacać?
  doceń 19
 • teofanes
  08.10.2019 10:34
  No to UE zaczyna finansować elementy nowej religii światowej. Tak, tak, to konieczna ideologiczna podbudowa pod Nowy Porządek Świata.
  doceń 14
 • Mol
  08.10.2019 11:11
  Hm, normalny Erasmus to darmowe studenckie wakacje pod hasłem chlanie, ćpanie i nie powiem, co jeszcze. Idea Erasmusa religijnego nie budzi mojego zaufania. Jak miałaby wyglądać wymiana międzyreligijna? Protestanci uczestniczący w buddyjskiej medytacji, żydzi na roratach, a katolicy kołyszący się w rytm śpiewu muezina? Pomysł z piekła rodem. Urzędnicy UE chcą po prostu wszystko to ze sobą wymieszać, żeby zatrzeć różnice (nie do pogodzenia!!) między religiami i odebrać ludziom tożsamość. A młodym najłatwiej namieszać w głowie, bo rzucają się na każdą nowinkę jak sępy na padlinę.
  doceń 24
 • Anonim (konto usunięte)
  08.10.2019 16:02
  Teoretycznie Kościół Katolicki jest powszechny czyli przeznaczony dla wszystkich czyli inkluzywny, Ale czy my, katolicy tego naprawdę chcemy?
  doceń 21
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama