107,6 FM

Śląskie. Cząstkowe wyniki wyborów. W okręgu katowickim wygrał premier Mateusz Morawiecki

Według cząstkowych wyników z Państwowej Komisji Wyborczej PiS wygrało na Śląsku. W okręgu katowickim zdecydowanym zwycięzcą jest premier Mateusz Morawiecki. W okręgu bielskim lider listy PiS jest wiceminister rodziny, Stanisław Szwed.

Polacy chętnie poszli głosować. Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że po przeliczeniu głosów z 99,49 procent komisji wyborczych, frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 61,6 procent. Jest to najwyższa frekwencja w wyborach parlamentarnych od 1989 roku. - Wciąż jednak sporo osób zostaje w domu i nie korzysta z prawa głosu - podkreśla Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego.

Po przeliczeniu głosów z 99,49 procent obwodowych komisji wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość zdobywa w wyborach do Sejmu 43,76 procent głosów. Koalicja Obywatelska ma według tych cząstkowych wyników 27,24 procent. SLD - 12,52 procent. PSL - 8,58 procent, a Konfederacja - 6,79 procent.

Eksperci podkreślają, że wyniki nie są zaskoczeniem. Jak będzie wyglądała najbliższa kadencja? - Mówi Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego:

Najmniej głosów młodych wyborców zyskali kandydaci PSL. A jak wynik wyborów oceniają młodzi mieszkańcy województwa śląskiego?

Według sondażu najlepiej wypadli wyborcy z przedziału 40-49 lat - frekwencja w tej grupie wiekowej wynosi 75,7 proc.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama