107,6 FM

Marek Wesoły, Dobromir Sośnierz, Michał Gramatyka, czy Mateusz Bochenek, czyli debiutanci w nowym sejmie

Znamy już skład nowego Sejmu i Senatu. Województwo śląskie będzie reprezentować 55 posłów. W tym gronie są m.in. Marek Wesoły, Dobromir Sośnierz, Michał Gramatyka, czy Mateusz Bochenek.

Pochodzący z Rudy Śląskiej Marek Wesoły - startujący z szeregów Prawa i Sprawiedliwości, jest przekonany, że dla regionu można działać ponad podziałami, czego doświadczył jako samorządowiec:

Debiutantem jest również Dobromir Sośnierz, startujący z ramienia Konfederacji. Świeżo upieczony poseł zapewnia, że nie utraci kontaktu z wyborcami - w czym mają pomóc mu dyżury poselskie:

Reporter Radia eM pytał Marka Wesołego z Prawa i Sprawiedliwości - do czego na pewno nie posunie się jako nowowybrany poseł:

Na to samo pytanie odpowiedział Michał Gramatyka z Koalicji Obywatelskiej:

Ma 26 lat i właśnie został posłem. Urodzony w 1993 roku Mateusz Bochenek z Sosnowca dostał się do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Najmłodszy poseł z naszego regionu zapowiada, że wiek nie będzie przeszkodą w wykonywaniu parlamentarnych obowiązków:

Mateusz Bochenek nie będzie jednak najmłodszy w nowym Sejmie. Jest bowiem starszy o kilka miesięcy od Roberta Gontarza z Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał mandat z Elbląga.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama