107,6 FM

Półmetek akcji „Gościa”: Otaczamy księży

Prawie 2500 świeckich odpowiedziało konkretnemu kapłanowi na prośbę o modlitwę. Na tym akcja się nie kończy!

Półmetek akcji „Gościa”: Otaczamy księży   W każdej chwili można dołączyć do akcji

Jeśli czytasz te słowa, a jeszcze nie kliknąłeś w czerwony przycisk „Biorę udział” (zobacz tutaj), to stało się tak z jednego z trzech powodów.

Pierwszy: Dotąd nie słyszałeś o akcji „Jesteście otoczeni” (kliknij w link, to usłyszysz). Drugi: O akcji co prawda słyszałeś, ale nie dołączyłeś z obawy, że nie wytrwasz przez miesiąc w codziennej modlitwie za wybranego księdza, że Cię przerośnie taka miesięczna deklaracja. Odwagi! I więcej wiary w moc Ducha Świętego (jeszcze raz zapraszamy do październikowego zwarcia modlitewnych szeregów. WEŹ UDZIAŁ). Wreszcie powód trzeci: Dowiedziałeś się, chciałeś nawet dołączyć, lecz pomyślałeś, że już na to za późno. NA TO nigdy nie jest za późno! Księża (o modlitwę poprosiło ponad 500 księży!) potrzebują tego wsparcia. Zapraszamy, WEŹ UDZIAŁ.

I jeszcze słowo do wszystkich, którzy otaczają modlitewnie wybranych kapłanów. Jest nasz już (na tę chwilę) 2476! Do redakcji dochodzą sygnały wielkiej wdzięczności od księży, w których intencjach prosicie. Tu cytat: „Jesteście bogactwem Kościoła”. A teraz... pełna mobilizacja przed drugą połową akcji. Pamiętajmy codziennie o księdzu, którego wylosowaliśmy.

„Chciałbym, aby to była taka modlitwa, która dotknie moich mar” – mówi w nagraniu poniżej ks. Janusz Badura. „Bo chcę na nowo ożyć. Bo chcę na nowo chodzić. Ale chcę chodzić w Duchu Świętym”.

W październiku „jesteście otoczeni” – modlitwa w intencji księży
Gość Niedzielny

Dokładnie 41 lat temu, 16 października 1978 r. konklawe wybrało na papieża w ósmym głosowaniu kardynała Karola Wojtyłę. Metropolita krakowski w chwili wyboru odczuł w sercu pytanie, jakie skierował Jezus do Piotra: „Miłujesz Mnie, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”. Wyznał to ćwierć wieku później, w trakcie jubileuszowej homilii. Dodał wtedy jeszcze: „Każdego dnia odbywa się w mym sercu ten dialog”.

Do akcji „Jesteście otoczeni” włączyli się kapłani z całej Polski, a także duszpasterze z zagranicy. Wśród zgłaszanych intencji mnóstwo było próśb o wytrwałość, wierność w powołaniu. O powtarzanie „tak” w codziennych dialogu z Jezusem. Kapłani, pamiętamy o Was.

 

« 1 »
  • karpik
    17.10.2019 10:41
    Sporo się pisze o egzorcyzmach i straszeniu wiernych końcem świata, a może warto by skupić się na szukaniu jedności w kościele polskim. Na Polskę pod Krzyżem ruszyło się z kanap 60.000 osób, a tu mamy ponad 2000. Czy naprawdę nie było możliwości zorganizować wspólnej akcji i zmobilizować ludzi do stałej modlitwy za kapłanów? Przecież ta sprawa na pewno leży na sercu wielu osobom.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama