107,6 FM

Rz: Zwycięzcy wyborów łapią zadyszkę

Polityczny pejzaż tydzień po wyborach raczej się nie zmienia, choć punkty tracą dwie największe partie. Wysokie oceny prezydenta i premiera - pisze we wtorek "Rzeczpospolita", publikując sondaż IBRIS.

Jak czytamy we wtorek w Rz, "gdyby wybory odbyły się 18-19 października, PiS wygrałoby je z wynikiem 41,3 proc." "To mniej, niż uzyskało w wyborach kilka dni wcześniej" - przypomina dziennik.

"Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez IBRIS na zlecenie Rzeczpospolitej spadek nastrojów wyborców dotyczy zresztą wszystkich partii, które notują gorsze wyniki niż w realnym glosowaniu" - zaznacza gazeta. "Najmniejsza różnica dotyczy Lewicy, ale np. KO traci w sondażu ponad 6 punktów, a Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) - niespełna 2" - dodaje Rz.

Gazeta ocenia, że "być może ta zniżka nastrojów wynika ze zmęczenia kampanią i opadnięciem emocji, które jej towarzyszyły." "Niższa jest bowiem także deklarowana frekwencja - 53,8 proc. - od tej, którą realnie wyborcy nabili 13 października - 61,4 proc." - pisze dziennik.

Z sondażu IBRIS dla Rz wynika również, że "oceny pracy Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy utrzymują się na wysokim poziomie". "Szefa rządu pozytywnie (zdecydowanie dobrze lub raczej dobrze) ocenia 52 proc. badanych, a prezydenta 58,2 proc." - pisze dziennik.

« 1 »
 • dirk
  22.10.2019 08:11
  Nie wiem, co powinni mieć zwycięzcy, ale my, wyborcy, mamy kaca. Wyszło słabo, nie to co byśmy chcieli, najwięcej skorzystali ci co nie powinni. Gdzie dwóch się biło, trzeci skorzystali. Kac i zniechęcenie, całkiem zrozumiałe.
  doceń 0
 • Tomasz1122
  22.10.2019 14:38
  https://m.youtube.com/watch?v=c4pvIdXHHnI&t
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama