107,6 FM

To już drugi papieski harley na aukcji. Jak maszyna trafiła do Franciszka?

Dochód ze sprzedaży harleya jest przeznaczony na pomoc dla prowadzonego przez austriacką „Missio” domu sierot w Ugandzie.

Pobłogosławiony i sygnowany przez papieża Franciszka w Rzymie motocykl, przygotowany specjalnie dla niego, jest darem grupy motocyklistów „Jesus Biker International” z siedzibą w Schaafheimie w niemieckiej Hesji. Został przekazany papieżowi przez dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Austrii ks. Karl Wallner.

Teraz maszyna trafiła do jednego z brytyjskich domów aukcyjnych, gdzie została sprzedana za 48 tys. euro. Oczekiwania były jednak znacznie większe. Członkowie grupy "Jesus biker" mieli nadzieję, że uda się uzyskać ze sprzedaży ok 300 tys. euro, bo właśnie taka kwota pozwoliłaby pokryć całkowite koszty budowy domu sierot.

Co ciekawe to nie pierwszy harley, jakiego otrzymał Franciszek. Już w 2013 r. taki dar przekazał producent tych kultowych motocyklów. Na baku widniał napis "Francisco". Wówczas udało sę sprzedaż maszynę za 241 tys. euro, a zysk przeznaczono na ośrodek dla bezdomnych prowadzony przez Caritas w pobliżu rzymskiego dworca Termini.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama