107,6 FM

Katowice. Powstaje restauracja, którą poprowadzą osoby bezdomne i wykluczone

Przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach powstaje wyjątkowa restauracja. Będą ją prowadzić osoby bezdomne i wykluczone.

Zdobędą umiejętności, a potem pracę. W Katowicach powstaje restauracja, którą będą prowadzić osoby bezdomne i wykluczone.

Wszystko w ramach projektu Centrum Integracji Społecznej - wyjaśnia jego koordynator Łukasz Kosicki:

Najpierw jednak Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach poszukuje specjalistów, którzy nauczą osoby bezdomne i wykluczone kucharskiego i budowlanego fachu. - Potrzebni są instruktorzy - mówi Łukasz Kosicki, koordynujący projekt:

Ale nie za darmo. Centrum oferuje bowiem wynagrodzenie i umowę na pełny etat. Na podobnych zasadach będzie działać powstająca równolegle pracownia budowlana - wyjaśnia Stanisław Maciaszak ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach:

Koordynujący projekt poszukują więc fachowców, którzy za wynagrodzeniem będą szkolić w swoim zawodzie osoby wykluczone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama