107,6 FM

Kościół prawdopodobnie po synodzie zajmie się kwestią święcenia żonatych mężczyzn

Ta kwestia stanie się prawdopodobnie przedmiotem dużo bardziej szczegółowych analiz, aby Kościół mógł zająć wobec niej spójne stanowisko, mając na względzie nie tylko perspektywę Amazonii, ale całego Kościoła powszechnego - tak o kwestii ewentualnego udzielania święceń kapłańskich tzw. viri probati mówił kard. Peter Turkson na antenie katolickiej telewizji EWTN.

Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka podkreślił, że wyzwania, z jakimi się zmagają chrześcijanie w Amazonii są podobne do tych, wobec których staje Kościół w innych częściach świata.

- Sytuacje w Amazonii są podobne do tych w Kongo. W obu krajach dotarcie do poszczególnych miejsc jest bardzo trudna i ograniczona, komunikacja niełatwa, a jeżeli chce się gdzieś dostać drogą lądową lub rzeczną, wiążą się z tym wyzwania - mówił pochodzący z Ghany purpurat kurialny. Wyjaśnił, że w Kongo przygotowuje się lokalnych świeckich liderów wspólnot, którzy katechizują, udzielają chrztów i przewodniczą pogrzebom i są nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. Wyjaśnił, że te przykłady nie są dostateczną odpowiedzią dla uczestników trwającego Synodu Biskupów, którzy poszukują osób, mogących sprawować Eucharystię, spowiadać i namaszczać chorych. Dlatego też, jego zdaniem, kwestia ewentualnego udzielania święceń kapłańskich tzw. viri probati, to temat szerszy, którym prawdopodobnie Kościół powszechny zajmie się po zakończeniu Synodu.

« 1 »
  • Tomaszszcz
    23.10.2019 15:25
    Sam Franiszek mowil ze woli umrzec niz zniesc celibat! I co? Papiez sklamał ! Szok! Nie chcemy zonatych ksiezy!
    doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama