107,6 FM

Inowrocław: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. tragicznego pożaru

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu wszczęła śledztwo związane z tragicznym pożarem kamienicy w tym mieście. Sprawę zakwalifikowano jako sprowadzenie pożaru, którego następstwem była śmierć czterech osób - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Obecnie trwa przesłuchanie w inowrocławskiej prokuraturze biegłego z zakresu pożarnictwa.

"W poniedziałek po zakończeniu akcji gaśniczo-ratowniczej prokurator w asyście biegłego z dziedziny pożarnictwa przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia. Oględziny doprowadziły prokuratora i biegłego do wniosku, że ogień powstał w mieszkaniu bezpośrednio sąsiadującym z lokalem zajmowanym przez kobietę z dziećmi. Zabezpieczono wszystkie przedmioty, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, m.in. kuchenkę zasilaną gazem. Jeszcze nie mamy takich informacji żeby połączyć przyczynę powstania ognia z pracą tego urządzenia" - powiedziała prokurator Adamska-Okońska.

Policja zatrzymała do wyjaśnienia 61-letniego lokatora tego mieszkania. Jednak jego przesłuchanie na razie nie było możliwe, ponieważ był pijany; w poniedziałek wieczorem w organizmie miał 3 prom. alkoholu.

Rzeczniczka zaznaczyła, że teraz zbierany jest materiał, który pozwoli określić w jakiej roli procesowej przesłuchać zatrzymanego mężczyznę. Może to zależeć między innymi do zeznań biegłego z zakresu pożarnictwa.

Tragedia wydarzyła się w poniedziałek wczesnym popołudniem. Strażacy wynieśli z mieszkania kamienicy przy ul. Orłowskiej 31-letnią kobietę i jej córeczki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat - wszystkie były nieprzytomne. Podjęta przed budynkiem reanimacja przez ratowników nie przyniosła rezultatu. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama