107,6 FM

Mija rok od śmierci ks. Piotra Lewandowskiego

Misjonarz zginął w Boliwii w nocy z 31 października na 1 listopada 2018 r. Przez cały najbliższy miesiąc będą odprawiane Msze św. w jego intencji.

Ksiądz Piotr Lewandowski pochodził z Gliwic, w 2010 r. przyjął święcenia kapłańskie, następnie pełnił posługę wikariusza w parafiach Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

W 2016 r. wyjechał na misje do Boliwii. Był kolejnym księdzem z diecezji gliwickiej, który pracował w tym kraju. Uroczystość posłania go do wikariatu Ñuflo de Chávez odbyła się w jego rodzinnej parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Kapłan zginął w wypadku drogowym wieczorem 31 października 2018 r. czasu miejscowego (w Polsce była to już noc 1 listopada).

Zmarł tragicznie w drodze do parafii, w której pracował, gdy inny samochód wyjechał nagle z drogi podporządkowanej.

Miał 35 lat. Ciało śp. ks. Piotra Lewandowskiego spoczęło na cmentarzu Lipowym w Gliwicach:

Przez cały listopad, począwszy od uroczystości Wszystkich Świętych, w parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach codziennie będą sprawowane Msze gregoriańskie w intencji zmarłego misjonarza. Pierwsza - w rocznicę śmierci - zostanie odprawiona 1 listopada o 10.00

Poniżej przypominamy wywiad, którego śp. ks. Piotr Lewandowski udzielił nam przed wyjazdem na misje:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama