107,6 FM

W Boliwii zginął ks. Piotr Lewandowski

Kapłan z diecezji gliwickiej wyjechał na misje dwa lata temu. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.

Kapłan zginął w wypadku drogowym 31 października ok. 21.30 czasu miejscowego (1 listopada ok. 2.30 w nocy czasu polskiego). W ostatnich miesiącach przebywał na urlopie w Polsce, do Boliwii wrócił zaledwie kilkanaście dni przed śmiercią.

Zmarły misjonarz zostanie pochowany w Polsce. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany - zależy bowiem od czynności prowadzonych przez boliwijskich śledczych.

Ks. Piotr Lewandowski święcenia kapłańskie przyjął w 2010 r. i pełnił posługę wikariusza w parafiach Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

We wrześniu 2016 r. w jego rodzinnej parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach odbyła się uroczystość posłania go do wikariatu Ñuflo de Chávez (relację znajdziesz TUTAJ).

Był kolejnym księdzem z diecezji gliwickiej, który pracował w Boliwii. Do nowego zadania przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

W wywiadzie udzielonym "Gościowi" gliwickiemu przed wyjazdem na misje mówił, że - będąc już księdzem - przeżył dość poważny wypadek samochodowy, z którego wyszedł cało. Wtedy powróciła do niego myśl o pełnieniu posługi misyjnej, którą wcześniej - przed święceniami diakonatu - zaszczepił w nim bp Jan Wieczorek.

- Popatrzyłem w niebo i powiedziałem: "Dobra, wygrałeś!". Zrozumiałem, że Pan Bóg daje mi kolejną szansę. W głowie zaczęło mi kołatać zdanie, które kiedyś usłyszałem, że będę albo świętym, albo nikim - mówił.

Cały wywiad ze śp. ks. Piotrem Lewandowskim znajdziesz TUTAJ.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

W Boliwii zginął ks. Piotr Lewandowski   Msza posłania na misje do Boliwii w 2016 r. Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Martynka
  01.11.2018 15:27
  Ks Piotr jest już w ramionach Jezusa w wieczności..Panie bądź blisko, dodaj sił, opiekuj się jego najbliższymi którzy tu na ziemi muszą jeszcze pozostać.. Z darem modlitwy +
  doceń 42
 • Paraf. z kośc.B.Ciała
  01.11.2018 17:42
  Wyrazy współczucia dla całej rodziny.
  doceń 36
 • Andżelika Purgol
  01.11.2018 20:56
  Ks. Piotr był człowiekiem o wielkim sercu. Dla mnie był jak brat. Był osobą w której było widać miłość, sympatie i zawsze dobry chumor. Ks Piotrbył kochanym człowiekiem. Osoby z parafi świętego Józefa w Sadowie byli z ks. Piotrem bardzo zwiąjazani a ja i dzieci najbardziej. W smutku i rorpaczy jesteśmy z ks. Piotra rodziną w smutku i cierpieniu. Jedynie co my możemy tu na ziemi to tylko się za niego modlić. Rarem z rodziną łączesię w smutku i rozpaczy.
  doceń 16
 • JUREK Z BYTOMIA
  01.11.2018 21:10

  Wyrazy współczucia dla całej Rodziny .Ś.P. Ksiądz Piotr był wspaniałym człowiekiem .Bardzo piękne miał kazania zapadajace w pamięć na zawsze. Potrafił jak nikt inny mówić o Dobroci i Miłości PANA BOGA. Zawsze po Jego odprawianej Mszy Świetej wychodziłem pełen nadziei. Świeć Panie nad Jego Duszą. Już na zawsze zostanie w moim sercu. Ksiądz Piotr zapewne już taraz mieszka w DOMU PANA

  doceń 23
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama