107,6 FM

Alarmujące dane. Prawie co drugi uczeń doświadczył wyśmiewania i poniżania

Blisko połowa uczniów doświadczyła wyśmiewania i poniżania - wynika z raportu agencji SW Research. Z kolei badania Cartoon Network wskazują, że najwięcej dzieci doświadcza ośmieszania, wyśmiewania i poniżania - tego typu przykrości dotknęły 45 proc. badanych uczniów.

W szkołach jest obecna też przemoc fizyczna - bicie, potrącanie czy celowe zamykanie np. w szatni. Z tego typu zachowaniami spotkało się 25 proc. dzieci. Co na to sami uczniowie?

Co piątemu dziecku szkolny kolega zniszczył lub zabrał jakieś rzeczy, a co trzeci doświadcza hejtu w internecie. - Czasami wystarczy niewiele - mówi Aleksandra Kruszyńska - psycholog i wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Metis w Katowicach:

Skutki przemocy mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli dziecko nie ma wsparcia w dorosłych może uciekać się do zachowań autoagresywnych lub stosować przemoc wobec innych.

Słuchaj także: Agresja w szkołach. Niepokojące wyniki badań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama