107,6 FM

Św. Godfryd z Amiens

Patronem dnia (8 listopada) jest św. Godfryd z Amiens, biskup.

Godfryd urodził się ok. 1065 r. we Francji Po ukończeniu szkoły klasztornej w pobliskim opactwie benedyktyńskim Godfryd wstąpił do benedyktynów. Początkowo pełnił obowiązki zakonnego brata. Kiedy miał 25 lat, został wyświęcony na kapłana. Niebawem został powołany na opata jednego z klasztorów, w którym z czasem odnowił życie zakonne.

W roku 1104 biskupstwo w Amiens pozostawało nie obsadzone i poszukiwano następcy biskupa wybór padł na Godfryda. Miał wówczas 38 lat.

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin.

Świątobliwemu biskupowi zaraz po śmierci zaczęto oddawać kult. Mikołaj, mnich benedyktyński, napisał wkrótce jego żywot. Kardynał Cezar Baroniusz wpisał Godfryda do Martyrologium Rzymskiego.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama