107,6 FM

Arkadiusz Chęciński: Nie ma odwrotu, trzeba odejść od palenia węglem

- Nie ma odwrotu - powiedział w Radiu eM prezydent Sosnowca, pytany o wprowadzenie w mieście zakazu palenia węglem.

Arkadiusz Chęciński: Nie ma odwrotu, trzeba odejść od palenia węglem
Radio eM


- Nie ma innego sposobu na walkę o czyste powietrze - powiedział w Radiu eM prezydent Sosnowca. Arkadiusz Chęciński liczy, że jeszcze w listopadzie radni podejmą uchwałę w tej sprawie.

Prezydent Sosnowca podkreślił, że w dokumencie będą zapisy, jakiego rodzaju piece będzie trzeba wymienić w określonym czasie. - Będzie kilka lat, by dostosować się do tych przepisów - dodał.

Na uwagę, że w innych miastach metropolii, póki co, nie rozważa się wprowadzenia takiej uchwały, A. Chęciński odpowiedział: - Ktoś musi być pierwszy. Jesteśmy bliscy, by była w tej sprawie zgoda wśród naszych radnych. Następnie będę o tym rozmawiał z marszałkiem województwa - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Artur1963
    12.11.2019 14:16
    Zgadzam się, to jedyne słuszne wyjście - odejść od palenia węglem. Sam do tego doszedłem w końcu i wymieniłem i sobie i swojej mamie piec węglowy na kocioł pelletowy z certyfikatem ecodesign od kostrzewy. Naprawdę niebo a ziemia w takim codziennym użytkowaniu a w dodatku jeszcze eco to czego chcieć więcej?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama