107,6 FM

Ponownie napełnij butelkę po szamponie czy płynie do naczyń

Jedna z dużych sieci drogerii, obecna także w Polsce, wprowadziła w Czechach maszyny do ponownego napełniania używanych butelek po kosmetykach i różnych płynach używanych w gospodarstwie domowym. Ma to na celu ochronę przyrody poprzez ograniczenie produkcji plastikowych opakowań.

Jak na razie, takie urządzenia są dostępne w dziesięciu drogeriach, w tym sześciu w Pradze. Jak sądzisz: to dobry pomysł? Przyjąłby się w Polsce?

« 1 »
 • Ania_
  12.11.2019 14:45
  Jeśli o mnie chodzi to fantastyczny pomysł. Tylko czy aby nie mamy jakiś zbyt skomplikowanych przepisów dot. tego, że opakowanie musi być oryginalne, z oryginalną datą ważności, składem na opakowaniu itp.?
  doceń 9
 • YNKAO
  12.11.2019 19:13
  Pomysł dobry. Kwestia różnicy w cenie. Człowiek z natury jest leniwy . A w grę wchodzi dodatkowa praca. Pozdrawiam
  doceń 1
 • tempestas
  13.11.2019 01:02
  Pomysł bardzo dobry. Fajnie byłoby też gdyby można było kupić np. wodę mineralną na litry - do wielorazowego kanistra itp. - u mnie w domu butelki po wodzie po chyba główny plastikowy odpad.
 • Wojciechu
  13.11.2019 10:02
  Szkło, zwrotne butelki. Plastik powinien być opodatkowany wysoko
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama