107,6 FM

Koniec polskiego "Playboya". "CKM" i "Cosmopolitan" też

Marquard Media Polska z końcem roku zamyka wszystkie swe tytuły prasowe. Chodzi o magazyny „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy” - podały wirtualnemedia.pl.

Powody zamknięcia pism są ekonomiczne. Według danych ZKDP za pierwszą połowę br., średnia sprzedaż ogółem „Cosmopolitan” wynosiła 27 430 egz. (spadek o 22,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego), Joy” - 23 362 egz. (spadek o 29,7 proc.), „Harper’s Bazaar” - 15 567 egz. (spadek o 17,4 proc.), „Playboya” - 20 375 egz. (spadek o 12,4 proc.), a „CKM” - 13 275 egz. (spadek o 19,7 proc.).

Wydawnictwo zamiesza skupić się na działalności w internecie, przy czym - z jednym wyjątkiem - nie będą to strony wydawanych dotychczas magazynów.

« 1 »
 • apendula_niewdziosek
  13.11.2019 23:22
  A tak przy okazji, to czy nie uważacie, że przydałoby się katolickie pismo dla kobiet? Obecnie ten rynek właściwie w 100% zajmują pisma wydawnictw niemieckich i szwajcarskich, które są mniej lub bardziej lewicowe. I to jest ważny kanał, którym lewica wsącza swój światopogląd polskim kobietom. A potem się dziwimy...
  doceń 4
 • saherb
  14.11.2019 08:57
  Skoro pornografia i inne deprawujące treści, które w tych czasopismach się prezentuje są dostępne w internecie, w dodatku za darmo i w bardziej wulgarnej formie, to "czytelnicy" przestają kupować wersję papierowe. Spadek sprzedaży dotyczy wszystkich tytułów i kiedyś dojdzie do sytuacji, że będą tylko wersje elektroniczne.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama