107,6 FM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce budować spalarnię odpadów

Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii powstanie spalarnia odpadów. Budowa zakładu nie jest jednak celem samym w sobie.

Spalarnia ma pomóc ekonomicznie i ekologicznie wyprodukować ciepło oraz energię elektryczną. Na razie włodarze miast wyrazili wolę budowy takiej instalacji. Problemem są lokalizacja oraz sposób jej sfinansowania. Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jest zdania, że w budowę powinien zaangażować się prywatny biznes:

- Projekt spalarni odpadów ma zostać umieszczony na ministerialnej liście, która ma powstawać na początku przyszłego roku. Do tego czasu określony ma zostać model biznesowy przedsięwzięcia i lokalizacja spalarni - mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic:

Spalarnia miałaby rocznie przyjmować około 400 tys. ton odpadów, które nie będą mogły być poddane recyklingowi.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama