107,6 FM

Katowice. Wyróżnienia i awanse dla strażaków. Nagrody dla tych, którzy uratowali ludzkie życie

Wyróżnienia i awanse odbierali strażacy podczas uroczystości w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach. Śląski komendant Państwowej Straży Pożarnej przyznał również nagrody za wzorową postawę i wyjątkową odwagę w ratowaniu życia ludzkiego.

Ponad 200 strażaków z naszego regionu otrzymało dzisiaj w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach wyróżnienia i awanse. Za wzorową postawę i wyjątkową odwagę w ratowaniu życia ludzkiego nagrodę dostał Michał Kopka z Mysłowic. Uratował on 5-letnią dziewczynkę, zaatakowaną przez bulteriera. Kilka chwil wcześniej pies rzucił się na nią, przewracając ją na ziemię. Tak komentował dziś tamtą akcję sam wyróżniony:

Andrzej Lis z jednostki w Żorach wykazał się szczególną czujnością, przebywając na wczasach. Nad morzem dostrzegł dwójkę dzieci na materacu, która nie potrafi samodzielnie wrócić na brzeg:

Dodajmy, że strażak sam trafił do szpitala ze zranioną stopą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama