107,6 FM

Gliwice. Wybory prezydenckie. Janusz Moszyński zadeklarował start jako kandydat niezależny

- W wyborach na prezydenta Gliwic startuję pod własnym imieniem i nazwiskiem, jako kandydat niezależny - mówił na konferencji prasowej Janusz Moszyński, pełniący tymczasowo władzę w mieście. Swój start zapowiedział też dziś Marek Widuch, jako kandydat Lewicy.

Trwa walka o fotel prezydenta Gliwic. Na razie start zadeklarowało 5 kandydatów, którzy chcą przejąć schedę po rządzącym 26 lat Zygmuncie Frankiewiczu.
Małgorzata Lichecka z Nowin Gliwickich zauważyła, że jak dotychczas wszyscy w kampanii podejmują te same tematy:

Dziś (w poniedziałek) swój start jako kandydat niezależny zadeklarował Janusz Moszyński. Małgorzata Lichecka komentuje:

Głównym rywalem Moszyńskiego ma być Adam Neumann, którego popiera Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Poza nim o prezydenturę ubiegać będą się Kajetan Gornig, Patryk Hodura i Marek Widuch z SLD. Ten ostatni ma poparcie Lewicy. Dziś mówił o swoich postulatach:

Gliwice. Wybory prezydenckie. Janusz Moszyński zadeklarował start jako kandydat niezależny   Marek Widuch (w środku) jest kandydatem Lewicy w wyborach na prezydenta Gliwic Mateusz Kornas / Radio eM

Bezpłatne przedszkola, lepsza komunikacja miejska, tereny zielone w dzielnicach i pluskadełko dla dzieci. To niektóre z obietnic Marka Widucha.
Mieszkańcy Gliwic są zainteresowani wyborami:

Start w wyborach zadeklarowali też Jasnej deklaracji nie złożył jeszcze profesor Marek Gzik z gliwickiej Platformy Obywatelskiej.
Wybory 5 stycznia 2020 roku.

Przedterminowe wybory prezydenckie w Gliwicach odbędą się 5 stycznia przyszłego roku. Są konieczne do przeprowadzone po tym, jak dotychczasowy prezydent Zygmunt Frankiewicz objął mandat senatora w polskim parlamencie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama