107,6 FM

Trudniej będzie oszukiwać z przebiegiem auta. Po Nowym Roku przepisy zapobiegające cofaniu licznika

Ma być trudniej o zaniżanie przebiegu pojazdu i cofanie licznika. Od Nowego Roku policjanci przy każdej kontroli mają obowiązek spisać stan drogomierza i podać go do systemu CEPiK.

Słone kary czekają kierowców, którzy chcą zaniżyć przebieg swego samochodu. Kara od Nowego Roku może spotkać także tych, którzy wymienili drogomierz i nie zgłosili tego w stacji kontroli pojazdów. Tomasz Głowacz, diagnosta, mówi, że kierowcy oczekują potwierdzenia, że z licznikiem wszystko jest w porządku - tego jednak diagności zagwarantować nie mogą. Są jednak inne sposoby, by wykryć proceder cofania drogomierza:

Co innego w autoryzowanych salonach, które dysponują wysokiej klasy urządzeniami diagnostycznymi - tam można dokładnie sprawdzić, czy ktoś ingerował w stan licznika.

Trudniej będzie oszukiwać z przebiegiem auta. Po Nowym Roku przepisy zapobiegające cofaniu licznika   Diagności samochodowi mogą sprawdzić stan samochodu i oszacować czy jego przebieg jest autentyczny Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM


Nowe uprawnienia policji podobają się mieszkańcom woj. śląskiego:

Zgodnie z szacunkami Związku Dealerów Samochodowych nawet 80 proc. samochodów importowanych do Polski ma zaniżony przebieg. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Warto podkreślić, że nowa ustawa, które wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku na właściciela samochodu, który nie zgłosi w stacji kontroli pojazdów wymiany licznika na nowy, nakłada karę grzywny do 3 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama