107,6 FM

Wspominają obronę Lwowa

Środowiska kresowe zapraszają na zaplanowane w Zabrzu obchody 101. rocznicy obrony Lwowa.

Uroczystość odbędzie się 23 listopada, a rozpocznie ją Msza św. w intencji obrońców Lwowa oraz żyjących i zmarłych lwowian i Kresowian z Zabrza, odprawiona o godzinie 14.00 w kościele św. Anny. Po niej odbędzie się modlitwa pod krzyżem pamięci i przy obelisku z ziemią przywiezioną z cmentarza Orląt Lwowskich i z Katynia oraz złożone zostaną kwiaty.

Następnie w domu parafialnym (ul. 3 Maja 18) zaplanowana została część artystyczna - występ zespołu teatralnego "Nie przeszkadzaj ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu. A po nim program poetycko-muzyczny poświęcony obronie Lwowa w 1918 roku w wykonaniu Bogdana Kasprowicza.

Na uroczystość zaprasza zabrzański oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama