107,6 FM

Ks. prof. Janusz Mariański otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Ks. J. Mariański jest autorytetem naukowym w dziedzinie socjologii religii i socjologii moralności.

Jak informują władze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ks. prof. Janusz Mariański, związany z Wydziałem Nauk Społecznych KUL, jest uznanym i cenionym autorytetem w dziedzinie socjologii religii i socjologii moralności, jest niedościgłym erudytą i diagnostykiem. Dlatego otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. – Uroczystość odbędzie się 3 grudnia 2019 r. o godz. 11.  w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bankowej 11. Tytuł został nadany na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu Śląskiego z 24 września 2019 r. – czytamy na stronie uniwersytetu.

Naukowiec związany z KUL jest w opinii wielu badaczem niezależnym. – Nie pisze pod niczyje dyktando, nie upiększa rzeczywistości, nie chce się nikomu przypodobać, nie ucieka przed tematami trudnymi i kontrowersyjnymi, przeciwnie – usiłuje je rozpoznać i zrozumieć, by w naukowej formule dokonać obiektywnej i rzetelnej diagnozy aktualnych problemów społecznych oraz wskazać probabilistyczne kierunki zmian – czytamy na stronie.

Promotorem i laudatorem ks. Mariańskiego jest prof. Wojciech Świątkiewicz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ks. prof. J. Mariański jest autorem około 1 tys. artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz 50 książek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama