107,6 FM

Sasin: Marszałek Witek zachowała się prawidłowo w czasie głosowania nad wyborem do KRS

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zachowała się prawidłowo w czasie głosowania nad wyborem posłów do Krajowej Rady Sądownictwa; były liczne wnioski posłów PiS i opozycyjnych, że nie mogli prawidłowo oddać głosu - podkreślił wicepremier Jacek Sasin odnosząc się do zamieszania przy głosowaniu.

Zdaniem Sasina podczas głosowania doszło do pewnego zamieszania, a "nam wszystkim powinno zależeć, by wynik głosowania odzwierciedlał wolę parlamentu". Wicepremier zaznaczył także, że to normalna demokratyczna procedura. Ale dla opozycji - jak dodał - widocznie to "nie jest to normalne, że kto ma większość, ten jest w stanie przegłosować w parlamencie swoich kandydatów".

"Przywykliśmy do tego, że opozycja przy każdej okazji szuka awantury i próby podważenia demokratycznych rozstrzygnięć w parlamencie. Ta sprawa została rozstrzygnięta w demokratycznym głosowaniu i nie pozostawia żadnej wątpliwości. Duża przewaga kandydatów zgłoszonych przez PiS w głosowaniu - wyniki głosowania o tym mówią" - powiedział minister aktywów państwowych w Polsat News.

Jak zaznaczył, marszałek Witek zachowała się prawidłowo. "Musi stać na straży tego, aby każdy poseł mógł zrealizować swoje prawo zagłosowania w ważnym głosowaniu. Jeśli były zgłaszane z sali liczne uwagi, że nie działa aparatura (do głosowania), że posłowie nie są w stanie prawidłowo oddać głosu, to pani marszałek nie miała innego wyjścia, jak powtórzyć to głosowanie" - podkreślił.

Sejm wybrał w czwartek w nocy posłów PiS Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie miało burzliwy przebieg. Było powtórzone, posłowie opozycji skandowali: "oszustwo".

« 1 »
 • velario-new
  22.11.2019 09:24
  W Sejmie są jeszcze 4 siły polityczne, ale "GN" wybrał opinię odnośnie tego, co się wydarzyło, polityka z tej samej partii co Pani Marszałek. Jak zwykle przypadek, prawda?
  doceń 14
 • Dremor_
  22.11.2019 10:38
  No, skoro Sasin tak powiedział, to sprawa chyba zamknięta, nie? ;)

  Inne wypowiedzi w tym temacie GN zwyczajnie sobie zignoruje i stworzy tym samym złudzenie, że wszystko jest ok. Fachowo nazywa się to "bańka informacyjna".
  doceń 11
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama