107,6 FM

"Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii"

Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii, czasami warto odstąpić i dać sobie czas - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" odpowiadając na pytanie o to, że grupa wicepremiera Jarosława Gowina zablokowała likwidację limitu tzw. 30-krotności składek do ZUS.

"Są rzeczy najważniejsze, ważne i mniej ważne. Ta sprawa należy do tej ostatniej kategorii. Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii, czasami warto odstąpić i dać sobie czas. Mimo że nadal uważam, iż ta sytuacja z limitem 30-krotności nie jest dobra. Powoduje, że bogaci w mniejszym stopniu niż biedniejsi dokładają się do systemu emerytalnego" - powiedział szef rządu w wydaniu tygodnika, które ukazało się w poniedziałek.

"Ci, którzy zarabiają 3-4 tys., odprowadzają składki przez cały rok. Ci którzy zarabiają miesięcznie 15-18 tys., odprowadzają je tylko do sierpnia-września. No, chyba zgodzimy się wszyscy, że coś tu jednak nie gra" - powiedział Morawiecki. "Dlatego zdecydowaliśmy się to szeroko i na spokojnie jeszcze przedyskutować" - dodał. 

« 1 »
 • tempestas
  25.11.2019 14:39
  A mnie jest trochę premiera szkoda - jest ekonomistą (i to bardzo dobrze wykształconym), byłym prezesem dużego banku i teraz musi powiedzieć : "Ci, którzy zarabiają 3-4 tys., odprowadzają składki przez cały rok. Ci którzy zarabiają miesięcznie 15-18 tys., odprowadzają je tylko do sierpnia-września. No, chyba zgodzimy się wszyscy, że coś tu jednak nie gra" Żenada trochę...
 • janek32
  25.11.2019 15:54
  Nie takie banialuki już mówił. Dla władzy powie wszystko. Jedyny w historii Polski Premier dwukrotnie skazany za kłamstwo.
  doceń 10
 • podajnik
  25.11.2019 22:19
  Czy ten Premier, który został nie dwa razy skazany za kłamstwo jest bardziej uczciwy? Mam na myśli Donalda.
  Zresztą o czym tu dyskutować jeśli sądy sprzyjają Platformie.
  doceń 4
 • saherb
  26.11.2019 02:10
  Sprawa całkowitego zakazu aborcji jest najważniejsza i też nikt nie kruszy kopii, a powinien.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama