107,6 FM

Jedyny wybór

Myśl wyrachowana: Chorym przysługuje opieka. Chyba że są za młodzi - wtedy śmierć. Taka logika.

Portal wPolityce.pl zamówił w pracowni Social Changes badania poparcia społecznego dla projektu zniesienia aborcji tzw. eugenicznej. I co się okazało? Za taką aborcją opowiedziało się 62 proc. badanych. Z tego 37 proc. stwierdziło, że „zdecydowanie trzeba zezwalać”, a 25 proc., że „raczej trzeba zezwalać”. Za zakazem aborcji eugenicznej było tylko 14 proc. badanych, z czego 7 proc. domagało się tego zdecydowanie, a 10 proc. chciałoby „raczej zakazać”. 21 proc. pytanych uznało, że „trudno powiedzieć”.

A zatem przytłaczająca większość Polaków chce zabijania dzieci podejrzanych o chorobę, a tylko garstka wydaje się zauważać, że mówimy o ludziach, czyli istotach, którym należy się inny rodzaj leczenia niż usuwanie chorób razem z nimi.

Jakiekolwiek są szczegółowe powody, dla których tak wielu ludzi byłoby gotowych pozbawić chore dzieci życia, wszystkie sprowadzają się do lęku. Do obawy nie tyle przed tym, co nastąpi, gdy dziecku pozwoli się żyć, ile przed tym, co mówi o tym wyobraźnia. A ona zawsze mówi co innego, niż rzeczywiście się stanie. Wyobrażenia nigdy nie są zbieżne z rzeczywistością. Ludzie najbardziej katują się nie faktami, ale uprzednim myśleniem o nich. To scenariusze wydarzeń są źródłem większości ludzkich cierpień, nie same wydarzenia. Gdy w takim scenariuszu pojawia się dziecko, Zły narzuca obrazy gehenny, jaką cierpieć będą ci, którzy je przyjmą – no i samo dziecko też. I narasta w człowieku panika, bo on „sobie nie wyobraża takiego życia” i już nawet nie pomyśli, że życie będzie życiem, a nie wyobrażeniami. Nie pomyśli, że to, czego się boi, może okazać się źródłem nieoczekiwanego szczęścia. Że w najgorszych nawet warunkach da się żyć chwila po chwili, gdy tymczasem kusiciel straszy go trudem całego życia. Złemu jest tym łatwiej, im rzadziej udręczeni lękiem ludzie przypominają sobie, kto właściwie rządzi światem i kto jest Panem każdego życia. Tym ludziom należy się prawdziwa pomoc, a nie łaskawe przyzwolenie na aborcję eugeniczną. Taka pomoc, jaką przed laty wyświadczyła bliska mi osoba młodej mężatce, oczekującej dziecka. Pewnego dnia okazało się, że jej dziecko jest chore. Lekarz poradził aborcję. – Oddaj to dziecko Matce Bożej – powiedziała ta osoba. Młoda kobieta tak zrobiła. W nocy miała sen – ujrzała Maryję, która położyła jej rękę na brzuchu. Obudziła się – na jej brzuchu widniał ślad dłoni…

To zdarzenie sprawiło, że nie poddała się aborcji. Przeciwnie – poszła do szpitala, żeby ochronić to dziecko. Ono jednak zmarło. Ale kobieta wróciła do domu jako matka. Nie musiała niczego wypychać z pamięci, mogła przeżyć żałobę, a jej sumienie pozostało czyste.

Świat, który zapomina o Bogu, podsuwa tragiczne rozwiązania. A Bóg mówi: zaufaj.

Zaufanie albo nieszczęście – to jest prawdziwy wybór.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  28.11.2019 07:44
  Ten wartościowy artykuł zostanie za chwilę zniwelowany przez dopuszczenie do głosu na forum agresywnego lobby proaborcyjnego prowadzącego tutaj opisywaną w artykule "wulgarną i agresywną seksedukację".
  Jeden udany amerykańśki film może zdziałać więcej dobrego niż setki wartościowych artykułów.
  Ze swojej strony polecam film Nieplanowane każdemu niezdecydowanemu oraz każdemu o zdecydowanych przekonaniach.
  doceń 18
 • Gosia789
  28.11.2019 08:24
  Bo Polska to kraj takich właśnie katolików - teoretycznych... Jak to szło 'Biała Polska Katolicka'? Bóg honor ojczyzna - też bardzo teoretyczne hasło a już każdy Polak ma je w paszporcie...
  doceń 6
 • saherb
  28.11.2019 16:35
  Te liczby się nie zgadzają. Przeciwnicy zabijania: 7+10 to 17, a nie 14. Gdzie pozostałe 3? I wszystko zależy od postawionego pytania. Jeśli zapytamy o "prawo do aborcji" to będzie więcej zwolenników, niż gdy zapytam o "prawo do zabijania".
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama