107,6 FM

Jest dekret potwierdzający męczeństwo ks. Machy

To oznacza koniec trwającego 6 lat procesu i rychłą beatyfikację śląskiego kapłana. Publikujemy komunikat metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca w tej sprawie.

Drodzy Diecezjanie!

Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w dniu 28 listopada 2019r. – papież Franciszek podczas audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Becciu, zaaprobował dekret potwierdzający męczeństwo Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy, kapłana archidiecezji katowickiej, urodzonego w Chorzowie Starym w dniu 18 stycznia 1914 r., zamordowanego w więzieniu w Katowicach w dniu 3 grudnia 1942 r.

Tym samym zakończył się trwający 6 lat proces beatyfikacyjny. W najbliższym czasie Stolica Apostolska wyznaczy miejsce i czas uroczystości beatyfikacyjnych.

Drodzy Diecezjanie!

Dzieląc się z wami tą radosną dla Kościoła Katowickiego wiadomością, serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w prowadzenie procesu, a zwłaszcza Postulatorowi, ks. Damianowi Bednarskiemu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wytrwale modlili się o beatyfikację tego Kapłana, który oddał swoje życie w służbie bliźnim; w służbie ubogim w czasie okupacyjnej nocy.

Będziemy zabiegać o to, aby uroczystości beatyfikacyjne odbyły się w Katowicach w przyszłym roku.

Więcej w kolejnym numerze GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama