107,6 FM

"Myślę, że Marian Banaś poda się dziś do dymisji; jeśli się tak nie stanie, mamy plan B"

Zapoznałem się z raportem CBA w sprawie prezesa NIK Mariana Banasia i doszedłem do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłonić Banasia do podania się do dymisji; jeśli tego dziś nie zrobi, mamy plan "B" - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier odwiedził dziś teren budowy drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn. Na konferencji prasowej pytany był o to, czy uczestniczył w czwartkowym spotkaniu władz PiS z prezesem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem i co będzie, jeśli Banaś nie poda się do dymisji.

Premier odpowiedział, że zapoznał się z raportem CBA w sprawie prezesa NIK. "Doszedłem do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłonić pana Mariana Banasia do podania się do dymisji". Dodał, że jego zdaniem szef NIK poda się dziś do dymisji. "Jeśli tak się nie stanie, mamy plan B" - podkreślił.

Dopytywany, na czym ma polegać plan "B", poinformował, że zostanie on przedstawiony w sytuacji, jeżeli prezes Banaś nie poda się do dymisji. "Myślę, że się poda do dymisji" - stwierdził.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała PAP, że w czwartek po południu doszło w siedzibie PiS do spotkania kierownictwa partii z prezesem NIK. "Podczas spotkania z Marianem Banasiem, prezes PiS Jarosław Kaczyński i wiceprezes Mariusz Kamiński wyrazili oczekiwanie, aby szef NIK Marian Banaś podał się do dymisji" - powiedziała Czerwińska.

« 1 »
 • Jacek_Z
  29.11.2019 20:35
  Że się tak zapytam:kto miał i ma nadzór nad służbami? Gdyby pan premier więcej się robotą zajmował a mniej propagandą to nie musiałby dzisiaj planów wymyślać.
  doceń 5
 • Boka
  29.11.2019 22:55
  Nasuwa się mi się tylko jedno pytanie , gdzie , podobno bardzo sprawny,Pan Kamiński był, gdy ten dziwny koleś kandydował do bardzo istotnych funkcji w państwie .Bo przecież przed objęciem prezesury NIK-u zdążył przwodzić resortowi finansów. A teraz , Houston mamy problem. Żenada.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama