107,6 FM

W niedzielę Franciszek podpisze nowy list apostolski

W najbliższą niedzielę 1 grudnia Ojciec Święty uda się śmigłowcem do Greccio, w prowincji Rieti i w tamtejszym sanktuarium podpisze List Apostolski o wartości i znaczeniu żłóbka – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek przybędzie do Greccio na plac poniżej Sanktuarium Żłóbka o godz. 15.45 a następie samochodem uda się na plac przed sanktuarium, do którego wejdzie o godz. 16.00. Tam po chwili modlitwy podpisze dokument i weźmie udział w nabożeństwie słowa Bożego. O godz. 17.00 śmigłowiec z Ojcem Świętym na pokładzie uda się w drogę powrotną do Watykanu.

Początki Greccio sięgają średniowiecza. Miejscowość leży na zboczu góry na wysokości 750 m n.p.m. i liczy około 1500 mieszkańców. Klasztor braci mniejszych, otoczony lasem dębowym, leży nieco ponad dwa kilometry od wsi.

Miejsce to było bliskie św. Franciszkowi, ponieważ uważał je za "bogate ubóstwem". Kochał tę wieś również dlatego, że jak sam często powtarzał: "W żadnym wielkim mieście nie wiedziałem tylu nawróceń, jak w tym mały Greccio". Tu miało miejsce pamiętne świętowanie przez św. Franciszka Bożego Narodzenia w 1223 roku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama