107,6 FM

Prezydent weźmie udział szczycie państw NATO w Londynie

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział szczycie państw NATO zaplanowanym w dniach 3-4 grudnia br. w Londynie. Spotka się m.in. z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - poinformowała w sobotę Kancelaria Prezydenta RP.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta RP, Andrzej Duda we wtorek i środę weźmie udział w Londynie w spotkaniu liderów krajów NATO.

We wtorek prezydent ma uczestniczyć w sesji NATO Engages "Defence and Deterence for a New Era", która będzie mieć miejsce w Central Westminster Hall, a następnie w Ambasadzie RP weźmie udział w uroczystości wręczenia pośmiertnej nominacji na stopień generała brygady płk. Franciszkowi Kornickiemu oraz nominacji na stopień podporucznika, Krzyża Zesłańców Sybiru i Złotego Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju Johnowi Franklinowi. Wieczorem Andrzej Duda wraz małżonką wezmą udział w dwóch uroczystych wydarzeniach: "w recepcji wydanej przez Jej Królewską Mość Elżbietę II z okazji 70. rocznicy NATO Pałac Buckingham" oraz "w recepcji wydanej przez Premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn. Borisa Johnsona".

W środę w Watford prezydent ma się spotkać z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i głowami państw i szefami rządów, a następnie weźmie udział w spotkaniu Rady Północnoatlantyckiej.

Przywódcy 29 krajów Sojuszu zjadą 3 i 4 grudnia do Londynu, żeby uczcić 70 rocznicę ustanowienia organizacji, utworzonej, by zapewniać bezpieczeństwo i pokój w obszarze euroatlantyckim.

Przed szczytem NATO w Londynie w BBN odbywa się w piątek wieczorem zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa dyplomacji Jacka Czaputowicza, ambasadora RP przy NATO Tomasza Szatkowskiego oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego.

Szef BBN Paweł Soloch po zakończeniu spotkania powiedział dziennikarzom, że zostało ono zwołane po rozmowie telefonicznej Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Jak dodał, celem narady było "omówienie tego, co może nas czekać na spotkaniu w Londynie". Podczas narady przekazano sobie informacje, które "posiada każde z ministerstw, ambasada i również ośrodek prezydencki" - zaznaczył szef BBN.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama