107,6 FM

1.12.2019 | Papież odwiedził Azję | Tydzień modlitwy za księży

Papież Franciszek w Japonii   Papież Franciszek w Japonii
PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Na początek "Kościelne konteksty", w których ks. Rafał Skitek omawia artykuł Georga Weigla z amerykańskiego "First Things", poświęcony 50-leciu wprowadzenia przez Pawła VI posoborowego Mszału i odnowionej po Soborze Watykańskim II liturgii.

TUTAJ znajdziesz artykuł Georga Weigla "The Reformed Liturgy, 50 Years Later" w "First Things"

"Kościelne konteksty" cz.1

"Kościelne konteksty" cz.2

Papież Franciszek odwiedził Tajlandię i Japonię.
Czym żyje Kościół w Tajlandii, kraju, w którym buddyzm to nie tylko religia zdecydowanej większości mieszkańców, ale też wyznacznik ich tożsamości? Wyjaśnia Beata Zajączkowska z Radia Watykańskiego.

W Japonii Franciszek m.in. wołał w Nagaski: „Nigdy więcej wojny”. Przypominał też męczeństwo japońskich wyznawców Chrystusa, którzy przez z górą dwa stulecie cierpieli niewiarygodne prześladowania.

Pierwszy tydzień adwentu, to czas, w którym przez 7 dni, przez całą dobę prowadzona jest modlitwa za księży. To inicjatywa Ruchu Światło-Życie. Czy księża czują tę modlitwę? Odpowiada ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej.

cz.1

cz.2

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy