107,6 FM

Ks. Piotr Pławecki nie żyje. Znamy datę pogrzebu przejdź do galerii

Pochodzący z Chomranic wikariusz w parafii Brzeźnica k. Dębicy zginął w wypadku samochodowym.

W poniedziałek 2 grudnia zginął tragicznie ks. Piotr Pławecki. Pochodził z Chomranic.

Diakonat przyjął w swojej rodzinnej parafii z rąk bp. Stanisława Salaterskiego. Mówił wówczas, że diakonat jest ukoronowaniem pięcioletniej formacji w seminarium.

"Myślę, że to wystarczający czas, żeby powiedzieć Jezusowi tak. Bardzo się cieszę, że będę Mu służył w Kościele, że będę mógł głosić kazania, prowadzić nabożeństwa, błogosławić Najświętszym Sakramentem, spełniać wszystkie zadania, które spoczywają na diakonach" - mówił wtedy diakon.

Święcenia kapłańskie otrzymał w tarnowskiej katedrze z rąk bp. Andrzeja Jeża 26 maja 2018 roku. Jako hasło prymicyjne przyjął słowa „Pan moją mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało (Ps 28,7)”. Pierwszą parafią ks. Piotra była Brzeźnica k. Dębicy.

Msza święta w kościele parafialnym w Brzeźnicy zostanie odprawiona w piątek 6 grudnia o godz. 14. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Chomranicach będzie celebrowana w sobotę 7 grudnia o godz. 11, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • anioł 4
    03.12.2019 12:22
    Panie nakłoń Twego ducha , ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twojego Miłosierdzia. Przyjmij duszę sługi Twego , kapłana Piotra, której kazałeś opuścić tę ziemię do krainy światła i pokoju i przyłącz ją do grona Twych wybranych przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
    doceń 14
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama