107,6 FM

Rodzina spod Lublina straciła w pożarze cały swój dobytek. Potrzebna pomoc

Matka i pięcioro dzieci z Miłocina zostali bez dachu nad głową. Nie mają niczego.

Dom 6-osobowej rodziny z gminy Wojciechów spłonął doszczętnie 5 grudnia. Pożar wybuchł, gdy dzieci były w szkole. Przyczyną prawdopodobnie był samozapłon kuchni węglowej.

W gaszeniu ognia wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej. Akcja trwała blisko trzy godziny, ale niczego nie udało się uratować. 

Rodzina w tej chwili potrzebuje każdej pomocy. Dzieci nie mają ubrań, artykułów szkolnych. Dla całej rodziny potrzeba także środków pierwszej potrzeby: artykułów higienicznych oraz jedzenia.

Wójt gminy Wojciechów zapowiedział umieszczenie matki z pięciorgiem dzieci w mieszkaniu zastępczym. Potencjalną odbudowę domu będzie można zacząć dopiero na wiosnę. 

W tym celu uruchomiona została zrzutka

Wszelkie dary rzeczowe można przekazywać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojciechowie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama