107,6 FM

Katowice. Głodówka związkowców z Huty Pokój i okupacja siedziby Węglokoksu. Zakład upadnie?

Od wtorku protestują związkowcy w katowickiej siedzibie spółki Węglokoks. Rozpoczęli oni głodówkę, bo obawiają się że będąca w bardzo złej sytuacji finansowej Huta Pokój upadnie.

Już czwarty dzień trwa strajk głodowy pracowników Huty Pokój z Rudy Śląskiej. Protest w katowickiej siedzibie spółki Węglokoks rozpoczął się we wtorek. Związkowcy obawiają się, że będąca w bardzo złej sytuacji finansowej Huta Pokój upadnie. Dziś wyrazy łączności z protestującymi zademonstrowali w Rudzie Śląskiej inni pracownicy:

 

W ocenie związkowców, Węglokoks nie realizuje porozumienia z połowy września - które miało zapewnić ciągłość produkcji i zachować miejsca pracy.

Mariusz Latka - przewodniczący WZZ Sierpień 80 w Hucie Pokój poinformował, że liczba głodujących wzrosła:

- mówili reporterowi Radia eM pracownicy huty, którzy uczestniczyli w wiecu poparcia dla głodujących. Tymczasem Węglokoks zapewnia, że zamierza wypełnić wszystkie warunki porozumienia - a miejsca pracy zostaną zachowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama