107,6 FM

8.12.2019 | Czym będzie dla nas beatyfikacja ks. Jana Machy? | Jak pomagamy Kościołowi na Wschodzie?

Kościół katolicki w Tobolsku na Syberii   Kościół katolicki w Tobolsku na Syberii
Henryk Przondziono /Foto Gość

Na początek "Kościelne konteksty", czyli ks. Rafał Skitek przybliża teksty z mediów zagranicznych. Tym razem o ewangelizowaniu więźniów i komentowaniu Ewangelii przez więźniów na falach Radia Watykańskiego.

cz.1

cz.2

Papież Franciszek wyraził zgodę na beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, zgilotynowanego w Katowicach. O znaczeniu tej beatyfikacji dla Kościoła na Śląsku, o tym, co po beatyfikacji, ale i o nadzwyczajnych łaskach, które za jego wstawiennictwem otrzymują wierni, mówi ks. dr Damian Bednarski, postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Jana Machy.
cz.1

cz.2

Dziś, w II niedzielę adwentu przypada  Kościele w Polsce XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Komu i jak pomagamy - wyjaśnia ks. Leszek Kryża Tchr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy