107,6 FM

Sosnowiec. Miasto chce postawić na zieleń i drzewa, zamiast parkingu. Chodzi o plac przed dworcem

Mniej miejsc parkingowych, więcej zieleni. To pomysł samorządu Sosnowca na plac przed dworcem PKP.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie wykonawcą remontu przed sosnowieckim dworcem kolejowym. W postępowaniu przetargowym nie zgłosił się żaden wykonawca i miasto unieważniło przetarg. Przypomnijmy, że samorząd planuje gruntowną zmianę tej przestrzeni - w miejscu pojawi się dużo zieleni. Zniknie jednak duży parking a zostaną wyłącznie miejsca postojowe w formule 'kiss and ride' (kis end rajd). Urzędnicy obiecują, że wynagrodzą kierowcom usunięcie parkingu. Mówi zastępca prezydenta - Jeremiasz Świerzawski:

W planach jest również umieszczenie w tym miejscu napisu przestrzennego. Tłumaczy Paweł Leśniak z sosnowieckiego magistratu:

Miasto zakładało że plac będzie gotowy do końca przyszłego roku, jednak w postępowaniu przetargowym - nie znalazło inwestora i unieważniło przetarg. Samorząd rozważa inne sposoby wyłonienia wykonawcy, w tym zamówienie z wolnej ręki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama