107,6 FM

Profesura dla ks. Marka Tatara

Jest jedynym polskim teologiem, który w 2019 r. otrzymał tytuł profesora.

Ks. Marek Tatar jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie kieruje Katedrą Mistyki Chrześcijańskiej. Stoi też na czele Podyplomowego Studium Kierownictwa Duchowego UKSW. Ponadto prowadzi zajęcia w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie i w Misyjnym Seminarium Duchownym Redemptoris Mater. Drugą kadencję piastuje funkcję krajowego duszpasterza powołań.

Urodził się 1963 roku w Radomiu. Pochodzi z parafii Skaryszew. W 1989 roku przyjął święcenia kapłańskie i pracował w duszpasterstwie parafialnym. Potem był duszpasterzem akademickim w Radomiu i dyrektorem diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po obronie doktoratu w 2002 roku bp Zygmunt Zimowski zlecił mu prowadzenie zajęć w Wyższym Seminarium Duchownym i w Instytucie Teologicznym w Radomiu. Od 2006 roku prowadzi zajęcia z różnych dziedzin teologii duchowości w Warszawie. Ma za sobą naukowe podróże do Anglii, a tutaj m.in. pobyty na Uniwersytecie w Oxfordzie.


Więcej w wydaniu papierowym "AVE Gościa Radomskiego", nr 50 na 15 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama