107,6 FM

 • teofanes
  15.12.2019 18:45
  Komunię świętą należy raczej "spożywać" niż "jeść". Jedzenie to pospolita czynność - jeść można byle co i byle jak.
  doceń 14
 • teofanes
  15.12.2019 18:52
  Ponadto, Komunia Święta czyli Ciało i Krew Pana Jezusa jest źródłem łaski Pana Jezusa, która sama z siebie uruchamia, bo jest właśnie łaską, która udoskonala naszą ułomną, grzeszną naturę. Wzmacnia ją sama z siebie, oczywiście, jeśli przyjmujący pragnie, by mu dawała moc. Komunia nie jest symbolem, który przyjmujemy na znak jedności z innymi przyjmującymi, komunia jest Boską rzeczywistością, o której należy mowić z najwyższym szacunkiem. Stąd trzeba unikać takiego "profańskiego" luzu, gdy mówi się o niej, zwłaszcza w kościele.
  doceń 16
 • Dremor_
  16.12.2019 01:01
  To, o czym mówisz wynika z maniery, której uczą w seminariach. Że niby ksiądz nigdy nie przychodzi, tylko musi "nawiedzać", Matka Boska nie była w ciąży, tylko była "brzemienna", a deszcz nigdy nie pada, tylko "zstępuje na ziemię". W tym żargonie nie chodzi o szacunek, ale o stworzenie sztucznego dystansu między księdzem i wiernymi.

  Bóg nie przyszedł, by tworzyć dystans, wręcz przeciwnie, chciał być "Bogiem z nami". I dlatego też Jezus nie powiedział księżowskim żargonem "nie dotykajcie partykuł chleba eucharystycznego, lecz spożywajcie go nabożnie", ale użył prostych słów "bierzcie i jedzcie".
  doceń 9
 • ppojawa
  16.12.2019 17:40
  Wiadra. Co za obraz.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama