107,6 FM

Katowice. Światło Pokoju z Betlejem dotarło do regionu

Światło z Betlejem dotarło dziś do Katowic. Na sesję Sejmiku wojewódzkiego dostarczyli je harcerze Związku Harcerstwa Polskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. Odebrało je 4 tys. harcerzy Wczoraj skauci ze Słowacji przekazali Betlejemskie Światło Pokoju polskim harcerzom. W uroczystości zorganizowanej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach udział wzięły tysiące młodych ludzi. 

Dziś harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarli do archidiecezji katowickiej. Mówi ks. Piotr Larysz diecezjalny duszpasterz harcerzy:

- W akcję zaangażowanych jest 13 tysięcy druhen i druhów - mówi harcmistrzyni Anna Peterko, komendantka Chorągwi Śląskiej ZHP:

Dziś betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane do Częstochowy, Rybnika, Katowic - między innymi do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama